Eva Kristóf

 

Věřím, že energie, kterou do věcí vkládám, v nich zůstává.

Mé jméno najdete pod dvěma autorskými kolekcemi – White Line a New Life.

 

White Line je vytvářena z nových materiálů organického původu, využívá lokálních surovin zpracovaných tradičním způsobem, klade důraz na řemeslo s velkým podílem ručního zpracování. Tato řada je otevřená novým recyklačním technologiím a má ambice přímo se podílet na podpoře hnutí Fair trade. Vychází vstříc nejen vysokým nárokům atopiků a exematiků, ale i všech, kterým není jedno, co nosí.

​New Life je kolekcí nenahraditelných originálů. Nový design vzniká zpracováním nepotřebných, odložených věcí a zaměřuje se především na upcykling textilních materiálů přírodního původu a dřeva. Tato řada si klade za cíl fungovat jako zdroj inspirace pro lidi, kteří se rozhodli vystoupit ze začarovaného kruhu nakupování a vyhazování. Pro příznivce stylu New Life postupem času přibudou k prezentovaným produktům i návody na výrobu.​

​Eva Kristóf for Guapa – Guapa je úspěšné slovenské studio, které vytváří tapety, látky a interiérové doplňky s autorskými vzory. Z naší spolupráce vzešlo kromě řady textilních produktů také přátelství.

​​Něco víc o mně...

​Se šitím jsem začala koketovat, když mi byly pouhé 3 roky. Jehly jsem s oblibou zapichovala hluboko do měkkého podsedáku gauče. Dodnes si živě pamatuji výraz tváře toho šťastlivce, jehož zadnice na mou jehlu narazila. Jen díky nezdolné trpělivosti a lásce rodičů jsem byla schopna svůj kreativní repertoár postupně rozšířit o další nástroje a časem i trochu vypilovat technologii.

 

​Můj život výrazně ovlivnily dva momenty. Seznámení s manželem a narození dětí.

​Manžel mi jako cizinec, kreativní ředitel a velký vizionář, otevřel hranice v tom pravém slova smyslu. Je první, s kým své nápady konzultuji, má mou absolutní důvěru.

Druhým zásadním momentem bylo narození dětí, které změnily mé vnímání světa i toho, co je podstatné. Potřebu obklopovat se krásným a inspirativním jsem díky nim ještě rozšířila o požadavky na snadnou údržbu, pohodlí a zdravotní nezávadnost.

Kdysi jsem vedla debaty se svým otcem, vystudovaným jaderným fyzikem, o energii, kterou okolní předměty mají. Rozhovory už vést nemůžeme, ale já stále věřím, že energie, kterou do věcí vkládám, v nich zůstává.

Eva Kristóf žije převážně v Praze. Studovala textilní výtvarnictví v Brně, volnou grafiku v ateliéru Akad. mal. E. Ovčáčka, sochařství v ateliéru Akad. soch. S. Hanzíka, po něm Akad. soch. M. Kotrby. Mnoho let působila v prostředí TV promotion a komerce. Nyní se rozhodla mediální svět opustit a plně se věnovat vytváření produktů vlastních.

​Vize

Inspirovat ostatní. Ukázat, že krásné a praktické věci lze vytvářet udržitelným způsobem a že upcycling je dobrá cesta.